A Magyar Békekör az alábbi megkereséssel fordult Budai Gyula külügyminisztériumi Miniszteri Biztoshoz

 

Budai Gyula Úr

Miniszteri Biztos

Külügyminisztérium

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

Tisztelt Budai Gyula Úr!

 

A Magyar Békekört alkotó civil szervezetek és politikai csoportok nevében találkozót kezdeményezek Önnel, Miniszteri Biztossal az Oroszország ellen irányuló szankciókkal, és az orosz ellenszankciók hazánkra gyakorolt hatásával kapcsolatban. Kérem, jelöljön meg időpontot, hogy felkereshessük Önt háromtagú delegációnkkal!

A Magyar Békekört (MB) alkotó szervezetek november 7-i tanácskozásukon kialakították álláspontjukat az Egyesült Államok Magyarországra gyakorolt nyomásával kapcsolatban, hogy hagyjon fel a keleti nyitás politikájával, tartson ki a NATO oroszellenes szankciói mellett, és ne hagyja felépíteni a Déli Áramlat gázvezetéket. Az MB így foglalt állást:

„A Magyar Békekör Magyarország nemzeti érdekének tartja a keleti nyitás politikáját, és a jó viszony ápolását Oroszországgal, Kínával, az eurázsiai gazdasági közösséggel. Nemzeti érdekünknek tartjuk a szankcióktól mentes, zavartalan gazdasági kapcsolatokat Oroszországgal, és a magyar nemzetgazdasági fejlődés szempontjából alapvetően fontos energiaellátás biztosítását, a Déli Áramlat gázvezeték felépítését.

A magyar emberből nem vált ki jó benyomást, hogy Magyarország legfőbb NATO-szövetségese, az Amerikai Egyesült Államok a magyar nemzeti érdekekkel ellentétes irányba akarja terelni hazánk politikáját, és ránk kényszeríteni saját akaratát. Úgy látjuk, hogy Washington a korrupció ellen folytatott jogos és helyénvaló fellépés leplében meg akarja akadályozni a Kelettel épülő jó viszonyunkat, és a nemzetgazdaság modern fejlesztéséhez, a Déli Áramlat felépítéséhez fűződő jogunkat. Ezt támasztják alá André Goodfriend, az USA budapesti ideiglenes ügyvivőjének október 24-i budapesti sajtóértekezletén elhangzott, Reuters által idézett kijelentései is.

A szankciópolitika nem szolgálja a békés megoldást Ukrajnában, és visszaüt az Európai Unióra, benne Magyarországra. A békés rendezés nem Oroszország „megbüntetése” révén tárul fel, hanem Oroszország fejlődéshez fűződő jogának maradéktalan elismerése révén, hasonlóképpen hazánk jogának elismeréséhez a nemzeti fejlődéshez.

A Magyar Békekör felhívja a magyar közvélemény figyelmét arra, hogy – a washingtoni nyomással ellentétesen - Moszkvából semmiféle nyomás nem tapasztalható arra, hogy Magyarország ne éljen jó viszonyban és barátságban Amerikával és az EU-val.

A Magyar Békekör meggyőződése szerint Magyarországnak baráti jó viszonyhoz fűződik érdeke Kelettel és Nyugattal egyaránt. Saját érdekéből kiindulva elő kell segítenie a katonai szembenálláson túlmutató békés együttélést és együttműködést az új ázsiai erőpólus és a Nyugat között. A békés jövő érdekében a MB fontosnak tartja a civil diplomácia aktivizálását idehaza és európai szinten. Élni kíván a Varsói Egyetemen november 22-23. között rendezett közép-és kelet-európai tanácskozás kínálta lehetőséggel, hogy európai civil konferenciát kezdeményezzen egy új biztonsági és együttműködési rendszer kialakításáért. A szervezetek felhatalmazták Simó Endrét, a Magyar Szociális Fórum alapítóját, hogy varsói előadásán javasolja Budapestet ennek a civil konferenciának a helyszínéül.

Tekintettel arra, hogy a magyar kormány keleti nyitás politikája több ponton találkozik a Magyar Békekör irányvonalával, találkozót kezdeményezünk a kormány megbízottaival, hogy társadalmilag is alátámasszunk egy jövőbe mutató, ígéretes folyamatot. Az MB az ezzel kapcsolatos megkeresést még a héten eljuttatja a kormány illetékeseinek”.

Várom szíves válaszát kezdeményezésünkre a fenti e-mail címre, ill. a következő mobil telefonszámra: +36 30 5927371

 

Dr. Simó Endre, a Magyar Békekör szervezője

2014. november 13.

 

Látogatottság

4628576
Mai napon
Tegnap
Ezen a héten
Múlt héten
Ebben a hónapban
Múlt hónapban
Összesen
159
3246
18345
4594080
44629
95007
4628576

Your IP: 3.144.23.143
2024-11-17 00:52