Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mszfkhu1/public_html/templates/mszfszk/functions.php on line 188

A Szociális Kerekasztal határozatai

2013. március 3.

 

  1. A Szociális Kerekasztal határozati szintre emeli a Magyar Szociális Fórum Hitelkárosultakkal és a Szociális Kerekasztal szakértőivel egyeztetett 8 pontos követelését a hitel-probléma átfogó megoldásáról, és követeli a 8 pont teljesítését.
  2. Ennek érdekében 3 tagú küldöttséget bíz meg azzal, hogy felkeresse Orbán Viktor miniszterelnököt, és tárgyaljon vele a 8 pontos követelés alapján. A küldöttséget Róna Péter professzor vezeti, tagjai pedig az MSZF képviselője és egy Hitelkárosult.
  3. A Szociális Kerekasztal üdvözli, hogy a Hitelkárosultak tömegesen kezdenek kiállni magukért, egymásért, emberi jogaikért. Felhívja a Sorstársak figyelmét arra, hogy megoldást csak világos és olyan konkrét követeléssel lehet elérni, mint amilyen a 8 pontos dokumentum. Óvatosságra intünk azokkal szemben, akik nem megoldási javaslattal hívják az utcára az embereket, hanem azért, hogy a jogos népi elégedetlenségből fegyvert kovácsoljanak maguknak a demokratikus normáktól elrugaszkodó politikai célokért. Az MSZF SZK arra szólítja fel a Hitelkárosultakat, hogy a 8 pontos megoldás mellett álljanak ki, mert ez fogalmazza meg a legvilágosabban és a legtisztábban az érdekeiket!
  4. A  Szociális Kerekasztal demokráciában akar megoldást a problémára!
  5. A pénzügyi biztos által kezdeményezett háromoldalú szakértői tanácskozást figyelemmel kísérjük, de nem tartjuk a magunkénak, mert a benne helyet foglaló valamennyi „civilt” a kormány megbízottja választotta ki, a Hitelkárosultaknak nem volt beleszólásuk abba, hogy kik képviseljék a civil oldalt. Az a véleményünk, hogy sem a pénzügyi biztosi intézmény, sem a háromoldalú tanácskozás nem pótolhatja a politikai akaratot a megoldásra. A Szociális Kerekasztal szerint a hitelproblémát már rég meg lehetett volna oldani pénzügyi biztos kinevezése nélkül is, ha lett volna hozzá kellő politikai akart.  A politikai akarat hiánya a pénzügyi biztos megoldási igyekezetét is meghiúsíthatja.
  6. Figyelmeztetjük a kormányt felelősségére! A hitelprobléma megoldatlansága kiélezi az országban uralkodó megélhetési válságot. Az egzisztenciájuktól, megélhetésüktől, otthonuktól megfosztott emberek között kezd erőre kapni a „minden mindegy” és a „minél rosszabb, annál jobb” tettlegességig fajuló hangulata. Átfogó megoldás híján ez a hangulat exlex, kezelhetetlen állapotokat idézhet elő.
  7. A magyar állampolgárok és a hitelintézetek között megkötött hosszú és tartós hitelszerződések aláírásától eltelt idő alatt olyan gazdasági-, hitel-, pénzügyi és társadalmi változások álltak elő, amelyek lehetetlenné teszik a szerződéseket. Ennek következtében szükséges és kikerülhetetlen az állami beavatkozás. Ptk. 226/2. bek.
  8. A Kerekasztal megállapítja, hogy Hitelkárosult sorstársaink megközelítőleg ezer perindítási szándéknyilatkozatot helyeztek letétbe annak a tíz szervezetnek a felhívására, amely felkarolta az érdekeiket. Javasoljuk, hogy a letétbe helyezők most váltsák valóra szándékukat, és nyújtsák be kereseteiket a bíróságokon. A tömeges perindítással újabb fegyvert nyerhetünk ahhoz, hogy kikényszerítsük az államtól a központi intézkedést, nevezetesen a közérdekű perindítást a bankok ellen, a Hitelkárosult állampolgárok védelmében.

-.-

Látogatottság

4625624
Mai napon
Tegnap
Ezen a héten
Múlt héten
Ebben a hónapban
Múlt hónapban
Összesen
453
3453
15393
4594080
41677
95007
4625624

Your IP: 18.188.198.173
2024-11-16 04:06